All Products
Keywords [ hoist spare parts ] match 153 Products.
Lifting Height 500m Construction Site Hoist Frequency Control Motor Powerful Vertical Lifting Equipment for Construction
| Capacity: | 800kg-3200kg |
|---|---|
| Deceleration Device: | With Deceleration Device |
| Safetyfeatures: | Overload Protection, Emergency Stop, Safety Brakes |
800kg3200kg Capacity Construction Site Hoist Single Mast Main Girder Form Frequency Control Motor for Vertical Transport
| Operation Mode: | Operating Lever / Button |
|---|---|
| Compliancestandards: | ISO 9001, CE Certified |
| Motor Power: | 2*3*15kw |
Square Column With Bolted Rack Rack and Pinion Hoist 500m Lifting Height Durable Solution for Precise Vertical Movement Applications
| Main Girder Form: | Single Mast |
|---|---|
| Powersupply: | 380V, 50Hz, 3-phase |
| Motor: | Frequency Control (FC) |
Liftingheight 120 Meters Construction Site Hoist with Deceleration Device 380V Power Supply Vertical Transport Solution
| Powersupply: | 380V, 50Hz, 3-phase |
|---|---|
| Working Mode: | Mast Climbing |
| Compliancestandards: | ISO 9001, CE Certified |
Customized Size Of Cabin Rack And Pinion Hoist Universal And Interchangeable Spare Parts 650x200x1508 Mm Mast Section
| Proof: | TUV |
|---|---|
| Cable: | Cable Drum Or Busbar |
| Size Of Cabin: | 3.2 X 1.5 X 2.5 M, Customized |
CE certified construction site hoist operating temperature range minus 20 degrees Celsius to 50 degrees Celsius lifting height 120 meters
| Mast Type: | Square Column With Bolted Rack |
|---|---|
| Main Girder Form: | Single Mast |
| Deceleration Device: | With Deceleration Device |
Lifting Height 500m Passenger and Material Hoist Single Mast Main Girder Form Construction Elevator for Heavy Duty Vertical Transport
| Working Mode: | Mast Climbing |
|---|---|
| Powersupply: | 380V, 50Hz, 3-phase |
| Safetyfeatures: | Overload Protection, Emergency Stop, Safety Brakes |
2 Ton Capacity Construction Building Hoist Of Passenger And Material Hoist
| Application: | Construction Site, Building Site, Bridges, Chimney, Plants, Etc. |
|---|---|
| Design: | According To European Regulation EN 12159:2012, EN 60204-1:2006/A1:2009. |
| Drive Type: | Rack And Pinion |
Frequency Conversion Control Motors Drive Rack And Pinion Hoist With 3.2 X 1.5 X 2.5 M Cabin Size And 3*23kw Motor Power
| Materials: | Q355B Steel |
|---|---|
| Proof: | TUV |
| Drive: | Frequency Conversion Control Motors |
TUV certificated Rack And Pinion Hoist Material Passenger and Material with FC Motor Control
| Mast Section Size: | 650x650x1508 Mm, 650x200x1508 Mm |
|---|---|
| Spare Parts: | Universal And Interchangeable |
| Proof: | TUV |

