All Products
Keywords [ power supply device ] match 424 Products.
500m Lifting Height Construction Site Hoist for Mast Climbing Work Method Lifting Speed 36-80m/min
| Capacity: | 800kg-3200kg |
|---|---|
| Surface Treatment: | Sand Blasting And Paint Or Galvanized |
| Power Supply: | 380V/50Hz, 3Phase; 440V/60Hz, 3Phase |
Modular Design Construction Man Lift Rack And Pinion High Speed KP - B01
| Item: | Passenger And Materal Hoist Rack And Pinion High Speed KP-B01 |
|---|---|
| Design: | Modular |
| Material: | Q345B Steel |
VFC Motors Twin Cage 2000KG Construction Hoist Elevator
| Description: | Construction Hoist Elevator |
|---|---|
| Application: | Building Sites |
| Design: | Modular Design And As Per EU Regulations |
Rack And Pinion Civil Architecture Buck Hoist Elevator
| Item: | Buck Hoist Elevator |
|---|---|
| Type: | Rack And Pinion |
| Material: | Q345B Steel |
Modular Q345B Personnel Rack And Pinion Elevator
| Item: | Rack And Pinion Elevator |
|---|---|
| Design: | Modular Design |
| Material: | Q345B Steel |
VFC Motor Control 60M / Min Rack Pinion Building Site Hoist
| Name: | Building Site Hoist |
|---|---|
| Speed: | 0–60 M/Min |
| Application: | Vertical Transportation Of Man And Materials In Construction Site Or Building Site, Bridges, Chimney, Plants, Etc. |
Safety 450m Construction Site Hoist 380V/50Hz/3Phase 0-63m/min With Overload Protection
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Safety Device: | Overload Protection, Emergency Stop, Safety Limit Switch |
| Lifting Height: | 450m |
63m/min Strength Steel Structural Hoisting Machinery with Safety Limit Switch and Inverter Control
| Product Name: | Construction Site Hoist |
|---|---|
| Lifting Speed: | 0-63m/min |
| Material: | High Strength Steel |
Building Site Lift 500m Lifting Height 36-80m/min Lifting Speed for Rise Construction Projects
| Lifting Speed: | 36-80m/min |
|---|---|
| Safety Device: | Overload Protection, Emergency Stop, Safety Limit Switch |
| Type: | Rack And Pinion Lift |
Customized Cage Size Construction Site Hoist with Inverter Control and Rack And Pinion Lift
| Control System: | Inverter Control |
|---|---|
| Cage Size: | Customized |
| Material: | High Strength Steel |

