All Products
Keywords [ rack and pinion elevator ] match 412 Products.
Fully Intelligent Control Construction Hoist SC200 FIC-07 Rack And Pinion Lift With Automatic Floor Doors
| Cage Size: | 3.2m X 1.5m X 2.5m |
|---|---|
| Hoisting Speed: | 46m/min |
| Max Load Capacity: | 2000kg |
3200 Kg Rack And Pinion Passenger And Material Hoist
| Name: | Passenger And Material Hoist |
|---|---|
| Application: | Vertical Transportation Of Man And Materials In Construction Site Or Building Site, Bridges, Chimney, Plants, Etc.. |
| Material: | Q345B Cool Roll Steel Plate |
Modular 3000Kg Rack & Pinion Hoist For Building Construction
| Name: | Hoist For Building Construction |
|---|---|
| Application: | Construction Site, Building Site |
| Design: | Modular |
Elegant Appearance Rack And Pinion 450m Construction Site Lift
| Name: | Construction Site Lift |
|---|---|
| Application: | Vertical Transportation Of Man And Material At Construction Site |
| Design: | According To European Standard |
Double Cage 46 M / Min Rack & Pinion Construction Hoist Elevator
| Item: | Construction Hoist Elevator |
|---|---|
| Material: | Steel Plate |
| Processing Procedure: | Cut By Laser, Processed By CNC Machines In Tool Fixtures. |
SC300BG / KP-B15 / KP-B16 Rack And Pinion Construction Site Hoist
| Name: | Construction Site Hoist |
|---|---|
| Application: | Vertical Transportation At Construction Site |
| Material: | Q345B |
EN 12159 2012 2500KG Rack & Pinion Personnel Hoist System
| Description: | Personnel Hoist System |
|---|---|
| Model: | SC250/250(BG) KP-B20 |
| Purpose And Uses: | Vertical Transportation Of Man And Materials In Construction Site Or Building Site |
Intelligent Control Steel Construction Rack And Pinion Lift System
| Name: | Hoisting Equipment In Construction |
|---|---|
| Material: | Q345B Cool Roll Steel Plate |
| Application: | Construction Site, Plants, Etc. |
Rack And Pinion Passenger And Material Hoist Vertical Lifting Speed 0–60 M/Min
| Description: | SC200/200 Passenger And Material Hoist |
|---|---|
| Application: | Vertical Transportation Of Man And Materials In Construction Site Or Building Site, Bridges, Chimney, Plants, Etc.. |
| Design: | Modular Design According To European Regulation EN 12159:2012, EN 60204-1:2006/A1:2009. |
FC Motor Control 450m Rack & Pinion Building Site Hoist
| Name: | Building Site Hoist |
|---|---|
| Application: | Man And Material Transportation At Building Site |
| Material: | Q345B Cool Roll Steel Plate |

