All Products
Keywords [ rack and pinion lift ] match 450 Products.
Fully Intelligent Control Construction Hoist SC200 FIC-07 Rack And Pinion Lift With Automatic Floor Doors
| Cage Size: | 3.2m X 1.5m X 2.5m |
|---|---|
| Hoisting Speed: | 46m/min |
| Max Load Capacity: | 2000kg |
Vertical Transportation Rack And Pinion Hoist Lifting Equipment
| Name: | Hoist Lifting Equipment |
|---|---|
| Application: | Vertical Transportation |
| Design: | Modular Design According To European Regulation EN 12159:2012, EN 60204-1:2006/A1:2009. |
2000Kg Lifting Rack & Pinion Hoist For Building Construction
| Item: | Hoist For Building Construction |
|---|---|
| Application: | Construction Site, Building Site |
| Purpose: | Vertical Transportation Of Man And Materials In Construction Site Or Building |
60 M / Min Lifting Rack & Pinion Hoist Equipment
| Name: | Construction Lifting Equipment |
|---|---|
| Application: | Vertical Transportation At Construction Site |
| Production: | Cut By Laser, Processed By CNC Machines In Tool Fixtures. |
VFD Drive Rack & Pinion Construction Man And Material Hoist 0-60M/Min
| Name: | Rack And Pinion Construction Hoist |
|---|---|
| Application: | Material And Passenger Transportation At Construction Site |
| Material: | Q355B Steel |
VFD Drive Rack & Pinion Type 0-60M/Min Construction Material Hoist
| Name: | Construction Material Hoist |
|---|---|
| Application: | Material And Passenger Transportation At Construction Site |
| Material: | Q355B Steel |
3*15kw Motor Power Rack And Pinion Hoist with TUV Certification and Durable Q355B Steel Materials
| Production: | Processed By CNC Machines |
|---|---|
| Safety Device: | Anti-fall Safety Device, Overload Protection Device, Emergency Stop Device |
| Motor Power: | 3*15kw |
Modular Q345B Personnel Rack And Pinion Elevator
| Item: | Rack And Pinion Elevator |
|---|---|
| Design: | Modular Design |
| Material: | Q345B Steel |
Construction Site 60 M / Min Rack And Pinion Hoist
| Name: | Rack And Pinion Hoist |
|---|---|
| Design: | Truly Modular |
| Application: | Construction Site |
3.2 X 1.5 X 2.5 M Cabin Size Rack And Pinion Hoist with 650x650x1508mm Mast Section and Q355B Steel Materials
| Mast Section Size: | 650x650x1508mm |
|---|---|
| Lifting Speed: | 0-63 M/min |
| Spare Parts: | Universal And Interchangeable |

