All Products
Keywords [ construction elevator parts ] match 439 Products.
SC200BZ Rack And Pinion 46 M / Min Construction Site Hoist
| Name: | Construction Site Hoist |
|---|---|
| Applying Location: | Construction Site, Plants, Etc. |
| Application: | Vertical Transportation Of Man And Materials In Construction |
Building 2*11Kw Buck Construction Hoist Elevator
| Item: | Buck Hoist Elevator |
|---|---|
| Application: | Building Construction |
| Material: | Q345B Cold Roll Steel Plate |
Construction Site Hoist with 800-3200kg Capacity Inverter Control System for Safe Lifting Speed
| Capacity: | 800kg-3200kg |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Lifting Speed: | 0-63m/min |
VFD 2000 Kg Rack Pinion Lift Construction Hoist Safety
| Item: | Construction Hoist Safety |
|---|---|
| Load: | 2,000 Kg |
| Material: | Q345B Steel |
Rack And Pinion Elevator With Variable Frequency Drive Of Various Speed
| Application: | Veritical Transportation At Building Site |
|---|---|
| Standard: | EU Regulations |
| Material: | Q355B Steel |
SC200/200 Construction Hoist FIC-12 Fully Intelligent Control Passenger And Material Rack And Pinion Lift
| Delivery Time: | 25 days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T |
| Supply Ability: | 150 units per month |
High Strength Payload Capacity 2000 Kg Construction Site Lift
| Item: | Construction Site Lift |
|---|---|
| Load: | 2000 Kg |
| Design: | Truly Modular Design |
Rope Protection Construction Rack And Pinion Elevator
| Name: | Rack And Pinion Elevator |
|---|---|
| Application: | Construction |
| Design: | Modular And According To European Standard |
Fully Intelligent Control Construction Hoist SC200 FIC-07 Rack And Pinion Lift With Automatic Floor Doors
| Cage Size: | 3.2m X 1.5m X 2.5m |
|---|---|
| Hoisting Speed: | 46m/min |
| Max Load Capacity: | 2000kg |
Reliable Durable Elevator For Construction , SC200BZ Rack And Pinion Lifter
| Item: | Construction Site Elevator Rack And Pinion Lifter SC200BZ KP-B07 |
|---|---|
| Material: | Q345B Cool Roll Steel Plate |
| Processing Procedure: | Cut By Laser, Processed By CNC Machines In Tool Fixtures. |

