All Products
Keywords [ construction elevator parts ] match 439 Products.
Single Cage 60m / min 2000 Kg Construction Man Lift
| Item: | Construction Man Lift |
|---|---|
| Application: | Construction Site, Building Site |
| Design: | Truly Modular Design |
Helical Gearbox Builders Construction Passenger And Material Hoist 450M
| Name: | Material Hoist Lift |
|---|---|
| Max Height: | 450 M |
| Design: | Modular |
Modulus 8 Construction Hoist Parts Elevator Mast Section Racks 40*60*1508MM Size
| Description: | Construction Man And Material Hoist Elevator Mast Section Racks |
|---|---|
| Description: | Construction Man And Material Hoist Elevator Mast Section Racks |
| Purpose: | Installed On Mast Sections For Pinions To Run |
SC200-200 KP-B06 Modular 22kw Construction Material Lifting Hoist
| Description: | Passenger And Material Hoist SC200-200 VFD TUV Proved KP-B06 |
|---|---|
| Application: | Vertical Transportation Of Workers And Material At Construction Site |
| Design: | Modular Design |
Construction Site Elevator SC200 FIC-07 Rack and Pinion Hoist Fully Intelligent Control construction lift
| Max Lifting Height: | 450m |
|---|---|
| Gearbox: | Helical Gearbox |
| Drive Mode: | Cage Top |
VFD Motor Control 36 M / Min Material Rack And Pinion Elevator
| Name: | Rack And Pinion Elevator |
|---|---|
| Control: | VFD Motor Control |
| Inverter Brand: | Schneider |
Galvanised Mast Finish Construction Site Hoist Featuring Operating Temperature Range -20°C To 50°C Robust and Construction Elevator Solution
| Mast Section: | Hot-dip Galvanizing,650*650*1508(mm) |
|---|---|
| Moving Type: | Rack And Pinion |
| Finishing: | Sandblasting And Paint, Galvanised |
2000kg Video Technical Support Construction Site Hoist 200m
| Max Lifting Height: | 450m |
|---|---|
| Condition: | New |
| Loder Weight: | 2000kg |
Rack And Pinion Construction Hoist Elevator Heavy Payload SC250BG KP-B19
| Description: | Construction Site Hoist Rack And Pinion High Speed Heavy Payload KP-B19 |
|---|---|
| Model: | SC250(BG) KP-B19 |
| Application: | Vertical Transportation Of Man And Materials In Construction Site |
Construction Sit Hoist SC200 FIC-07 Intelligent Control Lift Rack And Pinion Hoist TUV Certificated
| Delivery Time: | 25 days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T |
| Supply Ability: | 150 units per month |

