All Products
Keywords [ personnel and materials ] match 100 Products.
SC200/200 Construction Hoist FIC-12 Fully Intelligent Control Passenger And Material Rack And Pinion Lift
| Delivery Time: | 25 days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T |
| Supply Ability: | 150 units per month |
Modular Design Construction Man Lift Rack And Pinion High Speed KP - B01
| Item: | Passenger And Materal Hoist Rack And Pinion High Speed KP-B01 |
|---|---|
| Design: | Modular |
| Material: | Q345B Steel |
1 Ton Payload Rack And Pinion Elevator KP - B02 For Passenger And Materal
| Description: | Passenger And Materal Hoist Rack Pinion High Speed 1 Ton Payload KP-B02 |
|---|---|
| Model: | SC200(BD) KP-B02 |
| Design: | According To European Standard |
Inverter Control Passenger and Material Hoist The Perfect Choice for Rack And Pinion Lift Construction
| Material: | High Strength Steel |
|---|---|
| Control System: | Inverter Control |
| Type: | Rack And Pinion Lift |
Construction Hoist SC200/200 FIC-12 Fully Intelligent Control passenger and material Rack and Pinion Lift
| Power Supply: | 380V~480V 50/60Hz, Three Phase |
|---|---|
| Loder Weight: | 2000kg |
| Motor Control: | VFC (Variable Frequency Control) |
Construction Site Passenger And Materal Hoist SC200/200 Highly Strengthen Structure
| Processing Equipment: | CNC Machines And Tool Fixtures |
|---|---|
| Material: | Q355B Cool Roll Steel Plate |
| Design: | Modular |
Built In Electrical Cabinet Helical Gearbox 400m Passenger And Material Hoist
| Description: | Passenger And Material Hoist SC200 VFD With Built-in Electrical Cabinet KP-B05 |
|---|---|
| Application: | Vertical Transportation At Building Site |
| Design: | As Per EU Regulation |
Construction Hoist Material and Passenger Elevator Designed with Overload Protection to Provide Vertical Transport in Construction Sites
| Features: | Overload Protection |
|---|---|
| Mast Section: | 650mm*650mm*1508mm, 650mmx200mmx1508mm |
| Applying Location: | Construction Site, Plants, Etc. |
Construction Hoist Passenger And Material Hoist Integrated With Three-phase Asynchronous Motor Suitable For Plants Areas
| Features: | Overload Protection |
|---|---|
| Height: | 450 M |
| Applying Location: | Construction Site, Plants, Etc. |
Rack And Pinion Driven Type Passenger And Material Hoist Designed For Safe Transport Compliant With ISO 9001 Standards
| Drive Unit: | VFD Drive |
|---|---|
| Height: | 450 M |
| Lifting Speed: | 46m/min, 63 M/min |

