All Products
Keywords [ personnel and materials ] match 100 Products.
Lifting Height 500m Construction Site Hoist Galvanised Finishing Vertical Transport System Designed Especially for Plants
| Mast Finish: | Galvanised |
|---|---|
| Cage Size: | Customized |
| Finish: | Sand Blasting And Paint, Galvanised |
Building Site Lift 500m Lifting Height 36-80m/min Lifting Speed for Rise Construction Projects
| Lifting Speed: | 36-80m/min |
|---|---|
| Safety Device: | Overload Protection, Emergency Stop, Safety Limit Switch |
| Type: | Rack And Pinion Lift |
Revolutionize Your Construction Site with the VFD Rack And Pinion Construction Hoist Lift SC320/320
| Lift Mechanism: | Rack And Pinion |
|---|---|
| Voltage: | 380V |
| Frequency: | 50Hz |
SC200, SC200/200 Engineering Lifting Machine 0-63m/min Lifting Speed
| Lifting Height: | 450m |
|---|---|
| Lifting Speed: | 0-63m/min |
| Material: | High Strength Steel |
Revolutionize Your Construction Site with the VFD Rack And Pinion Construction Hoist Lift SC300/300
| Max Lifting Height: | 500 M (1640 Ft) |
|---|---|
| Rated Loading Capacity(kg): | 3000 * 2 Kg |
| Hoisting Speed: | 0~46m/min |
60M / Min Rack Pinion Lift Temporary Construction Elevators
| Item: | Temporary Construction Elevators |
|---|---|
| Application: | Construction Site, Building Site |
| Design: | Truly Modular Design |
SC200BG Rack And Pinion Drive VFD Building Construction Lift
| Name: | Building Construction Lift |
|---|---|
| Application: | Trasportation At Construction Site |
| Design: | Truly Modular |
High Strength Steel Construction Site Hoist 3Phase Power Supply Lifting Speed 36-80m/min
| Lifting Speed: | 36-80m/min |
|---|---|
| Cage Size: | Customized |
| Work Method: | Mast Cimbing |
Frequency Conversion Control Motors Drive Rack And Pinion Hoist With 3.2 X 1.5 X 2.5 M Cabin Size And 3*23kw Motor Power
| Materials: | Q355B Steel |
|---|---|
| Proof: | TUV |
| Drive: | Frequency Conversion Control Motors |
Modular 3000Kg Rack & Pinion Hoist For Building Construction
| Name: | Hoist For Building Construction |
|---|---|
| Application: | Construction Site, Building Site |
| Design: | Modular |

