All Products
Keywords [ personnel and materials ] match 100 Products.
Civil Office Building 3 Doors 60m / Min Construction Site Elevator Lift
| Item: | Construction Site Elevator |
|---|---|
| Application: | Civil / Office Building |
| Design: | Modular And According To European Regulation |
1000kg Q345B Steel Construction Site Hoist with VVVF speed regulation
| Description: | Construction Site Hoist Rack Pinion Type VFD Single Cage SC100(BZ) KP-B01 |
|---|---|
| Application: | Construction Site, Building Site, Bridges, Chimney, Plants, Etc |
| Design: | According To European Standard And Truly Modular |
Variable Frequency Drive 2 Ton Rack Pinion Construction Site Elevator
| Description: | Rack And Pinion Construction Lift |
|---|---|
| Application: | House Building, Bridge Building, Factories, Stock Houses, Commerical Mall |
| Drive Mode: | Pinion Driven By Motors And Gearboxes |
BHFS-5-16A/80 16mm2 Busbar Power Supply Device For Rack And Pinion Hoists
| Features: | Safe, Reliable, Economic |
|---|---|
| Name: | Slide Contact Line Power Supply System |
| Applying: | Construction Equipment Power Supply |
Strength Steel Construction Site Hoist with Inverter Control - Galvanized Surface Treatment
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Cage Size: | Customized |
| Product Name: | Construction Site Hoist |
Construction Sit Hoist SC200 FIC-07 Intelligent Control Lift Rack And Pinion Hoist TUV Certificated
| Delivery Time: | 25 days |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T |
| Supply Ability: | 150 units per month |
Fully Intelligent Control Construction Hoist SC200 FIC-07 Rack And Pinion Lift With Automatic Floor Doors
| Cage Size: | 3.2m X 1.5m X 2.5m |
|---|---|
| Hoisting Speed: | 46m/min |
| Max Load Capacity: | 2000kg |
SC320 3.2 Ton Single Cage VFC Control Motor Construction Hoist
| Process: | CNC Machines, Robots And Tool Fixtures |
|---|---|
| Material: | Q355B Steel Plate |
| Design: | According To European Regulation |
SC-200/200 and SC320/320 Rack and Pinion Hoist with Retractable Loading Deck and High Payload Capacity
| Surface Treatment: | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Driven Type: | Rack And Pinion |
| Spare Parts: | Universal And Interchangeable |
SC VFD Construction Hoist Cage Combined with Retractable Loading Deck | 2,000 kg | TUV & ISO Certified
| Cage: | Single Cage, Twin Cage |
|---|---|
| Electrical Acessaries: | World Famous Brand |
| Usage: | Building Construction |

