All Products
Keywords [ personnel and materials ] match 100 Products.
Lifting Height 500m Construction Site Hoist Frequency Control Motor Powerful Vertical Lifting Equipment for Construction
| Capacity: | 800kg-3200kg |
|---|---|
| Deceleration Device: | With Deceleration Device |
| Safetyfeatures: | Overload Protection, Emergency Stop, Safety Brakes |
Mast Climbing Construction Lift Utilizing PLC Control and Frequency Converter for Vertical Transport on Construction Sites
| Operatingtemperaturerange: | -20°C To 50°C |
|---|---|
| Lifting Height: | 500m |
| Motor Power: | 2*3*15kw |
800kg3200kg Capacity Construction Site Hoist Single Mast Main Girder Form Frequency Control Motor for Vertical Transport
| Operation Mode: | Operating Lever / Button |
|---|---|
| Compliancestandards: | ISO 9001, CE Certified |
| Motor Power: | 2*3*15kw |
CE certified construction site hoist operating temperature range minus 20 degrees Celsius to 50 degrees Celsius lifting height 120 meters
| Mast Type: | Square Column With Bolted Rack |
|---|---|
| Main Girder Form: | Single Mast |
| Deceleration Device: | With Deceleration Device |
Liftingheight 120 Meters Construction Site Hoist with Deceleration Device 380V Power Supply Vertical Transport Solution
| Powersupply: | 380V, 50Hz, 3-phase |
|---|---|
| Working Mode: | Mast Climbing |
| Compliancestandards: | ISO 9001, CE Certified |
Galvanised Mast Finish Construction Hoist Featuring Operating Temperature Range Minus 20 Celsius To 50 Celsius For And Safe Vertical Transport
| Operatingtemperaturerange: | -20°C To 50°C |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Lifting Height: | 500m |
High Strength Steel Rack And Pinion Hoist for Fast and Safe Vertical Movement
| Power Supply: | 380V/50Hz, 3Phase; 440V/60Hz, 3Phase |
|---|---|
| Cage Size: | Customized |
| Warranty: | 1 Year |
PLC Control With Frequency Converter Construction Hoist 120 Meters Lifting Height Construction Elevator for Site Operations
| Controlsystem: | PLC Control With Frequency Converter |
|---|---|
| Operatingtemperaturerange: | -20°C To 50°C |
| Main Girder Form: | Single Mast |
Galvanised Mast Finish Construction Site Hoist Featuring Operating Temperature Range -20°C To 50°C Robust and Construction Elevator Solution
| Mast Section: | Hot-dip Galvanizing,650*650*1508(mm) |
|---|---|
| Moving Type: | Rack And Pinion |
| Finishing: | Sandblasting And Paint, Galvanised |
CE Certified By TUV Construction Site Hoist Powered by VFD Drive Providing Smooth Operation and Enhanced Safety Standards
| Features: | Overload Protection |
|---|---|
| Motortype: | Three-phase Asynchronous Motor |
| Compliancestandards: | ISO 9001, CE Certified By TUV |

