All Products
Keywords [ personnel and materials ] match 100 Products.
Motor Control Double Cage 36m / Min Construction Site Lift
| Name: | Construction Site Lift |
|---|---|
| Material: | Q345B Steel |
| Processing: | Cut By Laser, Processed By CNC Machines |
Flexible Modular 2000 KG Rack And Pinion Elevator
| Item: | Rack And Pinion Elevator |
|---|---|
| Application: | Building Site, Plants |
| Feature: | Flexible |
Rack And Pinion Driven VFD Vertical Transporting Equipment 50M/Min
| Description: | Construction Site Hoist Rack Pinion Type VFD Single Cage SC100(BZ) KP-B01 |
|---|---|
| Application: | Construction Site, Building Site, Bridges, Chimney, Plants, Etc |
| Design: | According To European Standard And Truly Modular |
Sand Blasting And Paint Or Galvanized Construction Site Hoist Plants Featuring Finishing Galvanised Suitable for Heavy Duty Lifting
| Operatingtemperaturerange: | -20°C To 50°C |
|---|---|
| Finishing: | Sandblasting And Paint, Galvanised |
| Application: | Construction Site, Plants |
High Capacity Construction Lift for Sand Blasting and Paint or Galvanized 800kg to 3200kg
| Material: | High Strength Steel |
|---|---|
| Capacity: | 800kg-3200kg |
| Type: | Rack And Pinion Lift |
Overload Protection Construction Site Hoist for 3Phase 440V/60Hz Power Supply Sand Blasting And Paint Or Galvanized
| Lifting Speed: | 36-80m/min |
|---|---|
| Safety Device: | Overload Protection, Emergency Stop, Safety Limit Switch |
| Surface Treatment: | Sand Blasting And Paint Or Galvanized |
500m Lifting Height Construction Site Hoist for Mast Climbing Work Method Lifting Speed 36-80m/min
| Capacity: | 800kg-3200kg |
|---|---|
| Surface Treatment: | Sand Blasting And Paint Or Galvanized |
| Power Supply: | 380V/50Hz, 3Phase; 440V/60Hz, 3Phase |
Heavy Duty Retractable Loading Platform Easy Maintenance Reliable Performance
| Name: | Loading Platform |
|---|---|
| Load Capacity: | High |
| Weight: | Heavy |
Fully Intelligent Control SC200 FIC-07 Construction Site Rack And Pinion Lift With Automatic Floor Doors
| Cage Size: | 3.2(L)*1.5(W)*2.35(H) Meters |
|---|---|
| Cage: | Single |
| Production: | Processed By CNC Machines, Robots |
SC200 SC300 3 Doors Cage Hoist Engineering Lifting Machine With Inverter Control Sand Blasting And Paint Or Galvanized
| Cage Size: | 3.2*1.5*2.35 Meter, Or Customized |
|---|---|
| Work Mode: | Mast Climbing |
| Safety Measures: | Overload Protection, Emergency Stop, Safety Limit Switch. Centrifugal Brake |

