All Products
Keywords [ personnel and materials ] match 100 Products.
Strength Steel Industrial Lifting Apparatus Engineering Lifting Machine with Overload Protection
| Power Supply: | 380V/50Hz/3Phase |
|---|---|
| Lifting Speed: | 0-63m/min |
| Product Name: | Construction Site Hoist |
Capacity Inverter Controlled Construction Site Hoist with Variable Lifting Speed for Enhanced Safety and
| Product Name: | Construction Site Hoist |
|---|---|
| Control System: | Inverter Control |
| Capacity: | 800kg-3200kg |
Proof TUV and Anti-fall Safety Device Construction Hoist for Your Construction Solutions
| Lifting Speed: | 0-63 M/min |
|---|---|
| Drive: | Frequency Conversion Control |
| Motor Control: | FC |
Sand Blasting and Paint or Galvanized Customized Cage Size Construction Site Hoist with High Strength Steel
| Material: | High Strength Steel |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Product Name: | Construction Site Hoist |
Customized Cage Size Construction Site Hoist with Inverter Control and Rack And Pinion Lift
| Control System: | Inverter Control |
|---|---|
| Cage Size: | Customized |
| Material: | High Strength Steel |
800kg-3200kg Capacity Construction Site Hoist with Inverter Control System and Emergency Stop Safety Device
| Lifting Height: | 500m |
|---|---|
| Surface Treatment: | Sand Blasting And Paint Or Galvanized |
| Cage Size: | Customized |
Inverter Control Construction Hoist for High Strength Steel Construction Sites
| Lifting Speed: | 36-80m/min |
|---|---|
| Cage Size: | Customized |
| Safety Device: | Overload Protection, Emergency Stop, Safety Limit Switch |
Innovative Rack and Pinion Hoist with Retractable Loading Deck The Ultimate Solution for Construction Logistics
| Operation Mode: | Single Or Double Cage |
|---|---|
| Standard: | EU Regulations |
| Drive Type: | Rack And Pinion |
BHFS-5-25D/130 Elevator Slide Contact Line Power Supply Device For Construction Lifts
| Features: | Safe, Reliable, Economic |
|---|---|
| Material: | Aluminium, Steel |
| Applying: | Construction Elevator Power Supply |
Rack And Pinion Civil Architecture Buck Hoist Elevator
| Item: | Buck Hoist Elevator |
|---|---|
| Type: | Rack And Pinion |
| Material: | Q345B Steel |

